Kamery DAHUA jako uzupełnienie Twojego monitoringu

Telewizja przemysłowa to popularny system dozorowy umożliwiający monitorowanie obiektów i otwartych przestrzeni przez kamery. Jeśli zastanawiasz się, jakie rozwiązania będą dla Ciebie najlepsze, zwróć uwagę na kamery Dahua. Marka ta jest jednym z czołowych producentów urządzeń wizyjnych, zapewniająca innowacyjne, a zarazem sprawdzone technologicznie rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo w domach, firmach, sklepach oraz instytucjach.

Kamery sieciowe – co warto wiedzieć?

Kamery do monitoringu to jedne z elementów systemu dozorowego, dzięki którym możliwy jest podgląd danego obiektu czy terenu. Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na parametry kamer sieciowych, typ obudowy i obiektyw, jak również dodatkowe funkcje, w tym wbudowany mikrofon służący do nagrywania dźwięku. Wśród kamer Dahua można wyróżnić modele kopułkowe, tubowe, kompaktowe, obrotowe, panoramiczne, kamery Wi-Fi oraz termowizyjne. Są to kamery IP, czyli takie, z których obraz przesyłany jest w formie pakietów danych w sieciach teleinformatycznych. Kamera IP jest nowoczesnym i skutecznym rozwiązaniem, ponieważ automatycznie po zarejestrowaniu obrazu, przesyła go do sieci. Użytkownik monitoringu, który ma dostęp do Internetu, może oglądać wideo na żywo. Dzięki rejestratorowi z wbudowanym dyskiem twardym nagrywany materiał jest archiwizowany. Dane można zapisywać również w chmurze.

Ważnym elementem kamery sieciowej, na który warto zwrócić uwagę, jest przetwornik. Najpopularniejsze to kamery z przetwornikiem CMOS. Kolejną istotną częścią kamery jest obiektyw. Największy kąt widzenia zapewnia szeroki obiektyw. Aby kamera spełniała swoje zadanie, powinna być modelem o wysokiej rozdzielczości, a model montowany na zewnątrz pracować w trybie nocnym.

Kamery wewnętrzne i zewnętrzne

Kamery Dahua można podzielić ze względu na ich przeznaczenie. Wyróżnia się kamery wewnętrzne przeznaczone do montażu w obiektach i zewnętrzne odporne na wpływ czynników atmosferycznych, montowane na zewnątrz budynków.

Możesz również polubić…