Sierść psa – jak prawidłowo o nią dbać?

Istnieją różne rasy psów, które posiadają odmienne typy sierści. Niektóre rasy otrzymały od natury długą i bujną sierść, inne zaś posiadają znacznie krótsze włosy. Jest to oczywiście uwarunkowane naturalnie – pewne rasy są po prostu przystosowane do życia w zimnym klimacie.

 

Długa i gęsta sierść na pewno jest atutem każdego psa, który zapewnia mu niezwykły urok i piękno. Właściciel, który decyduje się na psa rasy o długiej sierści musi jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jest to dodatkowa odpowiedzialność. Taka sierść zawsze wymaga znacznej troski i dokładnej pielęgnacji. W przeciwnym wypadku nie tylko ucierpi wygląd zewnętrzny naszego psa, ale również narazimy pupila na poważne problemy zdrowotne. Długa sierść wymaga pewnych, codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Samo kąpanie psa z tak długą sierścią siłą rzeczy jest dość czasochłonne.

 

Musimy również mieć pewność, że stosujemy do tego odpowiednie kosmetyki, przeznaczone dla konkretnego typu sierści. Osobną kwestią jest regularne strzyżenie psa. Nie możemy dopuścić do tego, aby sierść stała się zbyt długa. Powoduje to poważne problemy, chociażby z plątaniem się włosów. W przypadku niektórych ras niestrzyżona sierść może opadać na oczy, utrudniając widzenie. Kondycja sierści u psów zależy również od innych czynników, takich jak prawidłowa dieta. Psy nie różnią się pod tym względem od ludzi. One również potrzebują witamin i minerałów, które wzmacniają włosy i nadają im zdrowy, piękny wygląd. Dbanie o długą sierść u psa bywa zatem czasochłonne, ale radość i niezwykły urok psa zawsze jest tu ogromną nagrodą.

Możesz również polubić…