Jaki system wybrać do hali przemysłowej

Hale przemysłowe są obiektami, w których na co dzień, w czasie produkcji przebywa wiele osób. Jednak nocami lub podczas dni wolnych na hali takiej nie ma prawa znaleźć się nikt, kogo obecność tam nie jest uzasadniona. Dlatego też administratorzy zajmujący się dbaniem o bezpieczeństwo budynku przemysłowego, zmuszeni są zaopatrzyć hale w specjalne systemy alarmowe.

Celem istnienia takich alarmów jest przede wszystkim ochrona przed wejściem na teren hali przemysłowej osobom niepowołanym. Te, których dostęp do hali będzie uzasadniony, będą znały odpowiednie zabezpieczenia, czyli kody dostępu. Firmy zabezpieczają się przed wejściem intruzów na teren hali różnymi sposobami. Dostępne są detektory wykrywające ruch niebędący ruchem myszy, czy papieru poruszonego przez wiatr, i uruchamiające głośny dźwięk, który sygnalizuje ochronie o obecności intruza w budynku. Są również czujki, których zadaniem jest uruchamianie alarmu i przesyłanie go do urządzeń ochrony zewnętrznej, przyjeżdżającej na wezwanie takie jak to. Systemy kontroli dostępu z kolei nie wpuszczają intruza, który nie jest w stanie podać odpowiedniego kodu, do środka hali.

W halach przemysłowych dobrze jest zdecydować się na tradycyjny, przewodowy system alarmowy. W przyszłości będzie go można poszerzyć o kolejne elementy alarmu, na przykład bezprzewodowe, tworząc tak zwane hybrydy, które w wielu przypadkach bardzo dobrze się sprawdzają. Inwestorzy wybierający systemy przewodowe muszą liczyć się z tym, że instalator będzie zmuszony naruszyć strukturę budynku, by położyć kable. Takie systemy w obiektach przemysłowych są jednak bardziej praktyczne. Dzięki zaawansowanej technologii można za pomocą systemów alarmowych uruchomić całą automatyzację budynku przemysłowego – na przykład dołożyć do alarmu również sterowanie oświetleniem lub temperaturą. Bez względu na to, jak zaawansowane alarmy wybierze się do hali przemysłowej, ich instalację należy zlecić profesjonalnej firmie. Przedstawiciel firmy oceni jakość budynku i dorzuci kilka ciekawych pomysłów, które pomogą jak najskuteczniej chronić cały obiekt.

Możesz również polubić…