Boho styl jako forma wyrażenia siebie

Znamy wiele stylów, dzięki którym możemy urządzić swoje mieszkania m.in. skandynawski, eklektyczny, rustykalny, klasyczny. Styl, który przedstawimy Państwu w poniższym artykule zupełnie odbiega od wszystkich, które wymieniliśmy. Jego nazwa kojarzy się z bohemą, czyli artystyczną grupą czy też cyganerią, która krąży i wystroje domów przypominają bardziej przypadkowe zlepki stylów, a w zasadzie można też to nazwać nieładem, bądź alternatywą dla stylów, które wyżej wymieniliśmy.

Czym jest boho?

Styl bohemy kojarzy się z wyrazistościami. Wszystkie przedmioty w naszym mieszkaniu powinny wyrażać naszą osobowość, czasem mogą też oznaczać nieład; mnogość przedmiotów, która jest w domach właśnie to symbolizuje, jak też chęć powiększania swoich zbiorów. Jaskrawe kolory to pokazanie naszej osobowości, uczuć, które nami targają. Moda ta kojarzy się ze wszystkim tym, co ekstrawertyczne, która nie podlega konwenansom. Ponadto akceptuje wszelkie formy łączenia przedmiotów, nawet tych najbardziej krzykliwych.

Nie bez powodu styl ten kojarzy się ze środowiskiem artystycznym, w których panuje twórczy ład i ostatnią rzeczą, jaka by go charakteryzowała to porządek i ukierunkowanie na określony kolor. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest to styl, który będzie mieć “branie” wśród innych sposób charakteryzacji pomieszczeń, przede wszystkim z powodów osobistych; nie jest to estetyczne dla dużej części ludzi, którzy cenią sobie porządek i ład. Przede wszystkim to dobre rozwiązanie dla osób o kolorowej osobowości, czyli ekstrawertyków, którzy nie cierpią rutyny czy sztampy. Zbyt duża paleta kolorów od mebli, aż po ściany i różnego typu ozdoby nie musi przekonywać każdego, chociaż trzeba przyznać, że ma to swój urok. Podłogi bardzo często zapełniają kolorowe dywany, bardzo często przywiezione z innych krajów, jak i przedmioty, które zdecydowanie nie są częścią polskiej, czy też nawet europejskiej kultury – to artefakty innych cywilizacji, które przełamują tabu w kwestii wizażu pomieszczeń

 

Możesz również polubić…