Jak dbać o włosy w codziennej pielęgnacji?

Piękne, lśniące i mocne włosy to marzenie każdej kobiety. Są symbolem zdrowia i młodości, dlatego dobrze jest zadbać o nie poprzez odpowiednią, codzienną pielęgnacje.

 

Podstawową rzeczą, którą trzeba wiedzieć jest to, w jaki sposób myć włosy. Po namoczeniu włosów należy nałożyć odpowiednią ilość szamponu na opuszki palców, a następnie masować nimi skórę głowy kolistymi ruchami. Pamiętajmy, że czynność tę należy wykonywać dwukrotnie – za pierwszym razem usuwamy nadmiar zanieczyszczeń z włosów, a dopiero za drugim razem odbywa się ich odpowiednie czyszczenie i pielęgnacja. Włosy myjemy w wodzie letniej – zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura prowadzi do zniszczenia i rozdwajania końcówek włosa. Często powtarzanym błędem jest również nieodpowiednie wycieranie włosów ręcznikiem.

 

Włosy powinno się delikatnie odgniatać za pomocą ręcznika. Nie szarpiemy i nie wykonujemy dynamicznych ruchów, ponieważ prowadzi to do otwarcia łusek i nadwrażliwości na czynniki zewnętrzne takie jak wiatr czy promienie słoneczne. Odpowiednia pielęgnacja włosów wymaga także poza szamponem stosowania odżywek sporo ciekawych informacji znajdziecie na https://annastefanko.pl/pielegnacja-wlosow/. Nakładamy je na końce, dzięki czemu nasze włosy będą lśniące, nawilżone i łatwe w rozczesywaniu.
Na koniec ważna uwaga warta zapamiętania: wbrew powszechnemu błędnemu schematowi, włosy należy rozczesywać od końca (!) kierując się ku górze.

Możesz również polubić…