Co trzeba wiedzieć o cyfrowych walutach

Kryptowaluty jest zdecentralizowany środek płatniczy. Transakcje opierają na technologii kryptograficznej. Jest zbiór danych umożliwiających szyfrowanie danych za pomocą kodu. Nie ma możliwości cofnięcia wykonanych transakcji. Co roku powstają nowe cyfrowe waluty, jednak największą popularnością cieszy się bitocin. Kryptowaluty można kupić na kilka sposobów. Kurs kryptowalut nie jest możliwy do przewidzenia, zależny jest od wielu czynników.

Jak kupić kryptowalutę

W kantorze internetowym możemy kupić kryptowaluty bezpośrednio za złotówki. Transakcje do 1000 złotych prowadzone są anonimowo, wystarczy założyć konto i waluty są bezpośrednio przelewane. W wielu dużych miastach istnieją stacjonarne kantory, dodatkowo też można spotkać bankomaty kryptowalut. Innym sposobem na szybkie zdobycie cyfrowych walut są giełdy kryptowalut. Na takiej platformie możemy kupić lub sprzedać waluty, jest do dobre miejsce dla początkujących inwestorów. Cena zakupu jest tańsza niż w przypadku wymiany walut w kantorze. Giełdy oferują szeroki wybór kryptowalut, nawet ponad 100 różnych cyfrowych walut. Każda strona jednak pobiera prowizję za przeprowadzone transakcje. Jednak nie zawsze jest bezpośrednia możliwość wymiany złotówek na walutę wirtualną. Największą giełdą w pełni w języki polskim jest Bit Bay.

Zakupione waluty nie powinno się przechowywać się na giełdzie, jeśli nie planujemy żadnych transakcji. Bezpiecznym miejscem do trzymanie kryptowalut jest wirtualny portfel. Sytuacja na giełdzie nie jest często możliwa do przewidzenia, nasze środki mogą być zablokowane.

Możesz również polubić…